fbpx
×

DERECE EĞİTİM KURUMLARI’nın Amacı

Özgürce düşünen, ezberci olmayan, okuduğunu analiz eden sentezleyen ve yorumlayabilen, teknolojinin bütün imkanlarını en iyi şekilde kullanabilen ve bunu sosyal hayatına taşıyabilen, farklılıkları ayrılık değil zenginlik sayan nesiller yetiştirmektir. Değişim olmadan gelişim olmayacağı anlayışına sahip lider gençler yetiştirerek, ülkemizi gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarma hedefiyle 2015-2016 eğitim öğretim döneminde okulumuzda, çocuklarımızı gelecek nesillere yeni projelerle hazırlamayı planlıyoruz.

VİZYON

Vizyonumuz, değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun gençlerini yetiştirmektir. Öğrencilerimizi; milli ve manevi değerlere bağlı, akademik ve sosyal yönü güçlü, 21. yüzyıl yaşam ve kariyer becerileriyle donanmış, bilim insanları ve ekonomi içinde rekabet edebilen başarılı bireyler olarak yetiştirmek ve eğitimde bir dünya markası olmaktır.

MİSYON

Sahip olduğu potansiyelin farkına varıp onu açığa çıkaran, sorumluluk duygusuna sahip, açık fikirli, çevresine ve kendisine katkı sağlayan, iletişim becerilerini geliştirmiş, lider özellikleriyle donanmış, akademik başarının yanısıra spora ve sanata ilgili, ahlaklı ve dürüst kişilikli bireyler yetiştirmek.

HEDEFLERİMİZ

21. Yüzyıl becerileriyle donatılmış, bilgi sistemlerine hakim ve teknolojik yeterlilik sahibi, başarılı, araştırmacı, öğrenmenin sorumluluğunu bilen, yeniliğe ve gelişime açık, kültürünü özümsemiş, özgüveni gelişmiş, geleceği aydınlatma ve şekillendirme niteliğine sahip lider gençler yetiştirmek.

DEĞERLERİMİZ

Okulumuz; ahlaki ve sosyal değerlerimizle geleneklerimizi yeni nesillere aşılayan, sevgi ve hoşgörü ile onları kucaklayan, dürüst, başarılı ve çağdaş nesillerin yetiştirilmesini görev edinen ve evrensellik bilincini benimseyen bir anlayışa sahiptir.

NEDEN DERECE KOLEJİ

  • Neden/1
  • Neden-2
  • Neden-3
  • Neden-4
  • Neden-5
ÜST